Dziesięć legendarnych samochodów wyścigowych, które należy znać

Mistrzostwa Polski w kartingu 2016
September 29, 2017
Show all

W każdym środowisku są bożki, które stoją na swoich osiągnięciach i niepowtarzalnych stylach. World rally nie może być mniej, a oto niektóre z legendarnych samochodów wyścigowych, które w historii z jakiegoś powodu. Czy masz jakieś pomysły na temat tego, kto masz zamiar znaleźć?

samochód wyścigowy

Ford GT 40- A im nikt nie zaskoczy, spotkać się z Porsche do tej listy, w rzeczywistości jest ich więcej niż jeden. Ale, czasami, ardúo pracy konkurencja daje swoje owoce i nawet nie wiedząc, że przed nim stoi przeciwko tytanów, marki Ford nie zrobił nic złego, produkując ten samochód wyścigowy. I im się to udało, wyzwanie szedł tak dobrze, że po sześciu latach z rzędu nagrody Ferrari w LeMans, Ford wygrał następne cztery lata z tym GT 40, udowadniając, że może walczyć z większych.

Najszybsze wyścigowe samochody 

Tyrrell P34-Wygrał jeden wyścig, Grand prix Szwecji w 1976 roku. Samochodów, które towarzyszą w tym liście różnią się od niego, bo on wygrał więcej niż jednego wozu, to dlaczego ona tu jest? Bardzo prosty, różnić się od pozostałych. W historii jest jego radykalny projekt z sześcioma kołami. Miał cztery koła, przeznaczonych dla zmniejszenia tarcia i polepszenia hamowania. Pomysł zadziałał, ale nie było wystarczającego wsparcia, aby nadal się rozwijać, za co został usunięty na 77.

Porsche 962- Jak dobrze pamiętali, plakaty swoimi zwycięstwami, Porsche opanowywał terytorium obwodu LeMans. W ciągu dekady lat 80-tych, 962 był królem samochodów wyścigowych. Przeprowadzono kilka komputerów osobistych z wyjątkiem sprzętu marki. Jeszcze kilka zmian, nadal krążyć przez dziesięć lat po jego chwalebnego etapu.Wśród jego zwycięstw najbardziej istotne pojawi się w Mistrzostwach świata samochodów sportowych na 85 i 86, poza tym, osiągnęła zwycięstwa w LeMans w 1986 i 1987 roku, a także różnią się od pozostałych w mistrzostwach IMSA GT z roku 1985 do 1988 roku. W 1994 roku, samochody wyścigowe niektóre zmiany są dość silne, 962 wygrał 24 godziny LeMans.

Porsche 917-W 1970 roku, Porsche boryka się z odwagą wielu problemów tego roku. Z prędkością do 386 kilometrów na godzinę, wygrał 24 godziny LeMans w latach 70-tych, a następnie zwycięstwo w 71. Ponadto, ich borykają się z podobnymi problemami w filmie jest używany jako jeden z pojazdów Steve Mcqueen w filmie LeMans.

McLaren MP4/4- Jak może być poza listy zespołu McLaren. Z Ayrton Senna i Alain Prost za kierownicą MP4/4 był prawie “invincible” z ziemi w 88 roku. On ustawił się na pierwszej pozycji 15 z 16 schematów tego roku. Zapierające dech w piersiach.

Mazda 787B-Mazda, którzy odpowiedzieli w tym roku 50, w jego obrotowy silnik i model 787 był wyjątkowo niezawodny. W 1991 roku zostaje mistrzem 24 godzin LeMans, stając się, w pierwszy japoński samochód, aby to zrobić. Był to jedyny samochód z obrotowy silnik na osiągnięcie zwycięstwa w łańcuch.

Najlepsze samochody wyścigowe Toyoty

Lotus 79- Aż Lotus 78 przyszedł, samochody Formuły 1 nie mieli przewagę, wpływ gleby. Następca ten, 79, wziął to, co zostawiała swojego poprzednika i posunął się jeszcze dalej. Zmiana aerodynamiki była radykalna, w wyniku czego samochód zwycięzcy, który w 78-zdobył pierwsze miejsce stopniu podium w mistrzostwach świata w Rajdach.

Lancia Stratos HF-Do 70 samochodów były nie contruídos wyłącznie do tego, aby być podręcznymi w obwodzie. Istniejących samochodów można zmienić, aby stały się wyścigowymi. Wszystko zmieniło się z Lancii Stratos, zaprojektowany od podstaw, aby być samochód, rajd, i, w rezultacie, był bardzo udany. Stratos wygrał Rajdowe Mistrzostwa świata trzy lata z rzędu.

Audi 200 Quattro-Z dużymi konkurentami, którzy u niego byli, Audi 200 Quattro nie było wszystko ze sobą, w rzeczywistości, wydawało się, że nie miałem okazji. Ale nie wszystkie maszyny posiadają wszystkie koła napędowe. Ten samochód, tak i pomogliśmy mu dominować w wyścigu TransAmm, 88.

Audi Sport Quattro- Zanim Audi cztery koła zdominowała TransAm, esttaba Audi Quatro. Nie jest tak udany, jak jego poprzednik, podkreśla zdobyli eskalacji rynku “Pike’ s Peak’s w 1987 roku. Do osiągnięcia, w końcu to, co zrobiłeś, przejdzie do historii i sprawia, że zasługuje na to, dlaczego by nie zakończyć tę listę legendarnych samochodów wyścigowych.

Comments are closed.